Home
برگ نخست
Downloads
دریافت فایل
Forums
تالار گفتگو
Your Account
صفحه شخصی
تبلیغات شما در سایت ما
آموزش گوش و حلق و بینی :: مشاهده موضوع - افزایش شدت وزوز گوش!
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست آموزش گوش و حلق و بینی » سوالات بیماران

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع      Printer-friendly version
افزایش شدت وزوز گوش!
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
ruhollah
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 8 تیر 1387

نمره ( point ): 12
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: شنبه 8 تیر 1387 - 20:39    عنوان:  افزایش شدت وزوز گوش! پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با عرض سلام

حدود 4 سال قبل در پی یک شیرجه از روی دایو من دچار وزوز گوش خیلی خفیف شدم( البته مطمئن نیستم که از این عامل بوده چون بلافاصله پس از استخر من از سشوار استفاده کردم ولی متاسفانه درجه اش را روی 1200 وات گذاشته و تقریبا آن را به گوش چسبانده بودم طوری که لاله گوشم ملتهب شد(قرمز شد) و مجبور شدم برای التیام دوباره به درون استخر بپرم!!)

همان موقع به پزشک متخصص مراجعه کردم اسید نیکوتینیک به همرا یک قرص دیگر تجویز کردند اما فایده نکرد و در ضمن به من توضیح دادند که بیشتر موارد مربوط به وزوز اگر خود به خود بهبود نیابد متاسفانه دائمی میشود با این امیدواری که در اکثر موارد بر شدت آن افزوده نخواهد شد.

این وزوز ابتدا مثل صدای هوا در لوله های گاز بود و اکنون تبدیل به صدای سوت‌مانند شده است، در این چند سال هر بار که مجرای گوش خارجی ام التهاب پیدا میکرد برای چند روز شدت وزوز اضافه میشد و سپس به وضع سابق بازمیگشت ولی اخیرا (حدود 3ماه) شدت آن به طور غیر خفیف‌شونده افزایش پیدا کرده است؟!

سوال من اساتید این است که آیا من باید نگران شوم (کما اینکه الان هستم) و یا اینکه باید خودم را با این وضعیت های جدید وفق دهم؟

(در ضمن پس انجام ادیومتری و اسکن دو طرفه گوش هم هیچ نشانه ای از بیماری استخوانچه ها و یا نارحتی های مربوط به پرده و گوش میانی؛ نقص و یا کاهش شنوایی در آن مشاهده نشده است)

این مطلب آخرین بار توسط ruhollah در پنج‌شنبه 13 تیر 1387 - 13:00 ، و در مجموع 2 بار ویرایش شده است.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال email
ruhollah
عضو جدید
عضو جدید

پست تاریخ: پنج‌شنبه 13 تیر 1387 - 12:53    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

آقای دکتر عنایتی هم به ما بفرمایید!

در ضمن من یک چیز را فراموش کردم معمولا وقتی آب دهانم را قورت می دهم از گوش چپم صدای «تق تق» بلند می شود که اگر کسی کنارم باشد آن را خواهد شنید! دقیقا صدایی مثل به هم خوردن چند تکه استخوان.

تاکید میکنم که اسکن دو طرفه گوش را انجام دادم و متخصص هیچ گونه عارضه ای را تشخیص ندادند، و شنوایی‌ام هم افت نکرده است.

بازگشت به بالای صفحه

srabiei
مدیر سایت
مدیر سایت

عضو شده در: پارامترهای تابع تاریخ شمسی نادرست می باشد.
iran.gif

نمره ( point ): 1168

پست تاریخ: جمعه 14 تیر 1387 - 20:05    عنوان:  افزایش وزوز پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

دوست عزیز سلام
معمولا جواب ها به سوالات روند یک هفته ای دارند چون مشغله مدیر سایت بسیار زیاد است. عذر خواهی مرا بپذیرید.
در مورد سوالتان باید بگویم وزوز گوش علل زیادی دارد و بهر علتی ضربه به گوش وارد شود میتواند باعث وزوز گوش شود. ضربه شیرجه بقدری شدید میتواند باشد که به حلزون شنوایی آسیب برساند ولی معمولا در نوار گوش تظاهراتی نشان میدهد. عفونتها و مشکلات التهابی نیز از علل وزوز میتواند باشد و در بسیاری از بیماران علت خاصی پیدا نمیشود.
اگر معاینات و بررسی های انجام شده منفی باشد نگرانی وجود ندارد و زیاد به آن فکر نکنید. تق تق موقع بلع غذا میتواند از منشا باز و بسته شدن مجرای استاش در پشت حلق میتواند باشد و یا عملکرد فک که باز هم ارتباطی با وزوز گوش شما ندارد.
اگر بتوانید خود را با وضعیت حاضر وفق دهید کار اصلی را انجام داده اید و دیگر درمانی لازم ندارید.
به وزوز گوشتان توجه نکنید.
موفق باشید

مدیر سایت آموزشی گوش، گلو و بینی
Sohrabrabiei@yahoo.com

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی شناسه عضویت در Yahoo Messenger
ruhollah
عضو جدید
عضو جدید

پست تاریخ: چهار‌شنبه 19 تیر 1387 - 10:37    عنوان:  اوتیت خارجی پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

ضمن تشکر از توجه حضرتعالی

یک سوال دیگر از محضرتان دارم چند روز پیش که بخاطر همین مشکل (وزوز) به متخصص گوش و حلق بینی مراجعه کردم ایشان عنوان کردند که الان مشکل اصلی شما «اوتیت خارجی» است و مشکل عفونت قدیمی قارچی گوش شما ریشه کن نشده است! به من گلیسیرین تجویز کردند تا بار دیگر برای شستشو مراجعه کنم

حال سوال من از حضرتعالی این است که:
1- چرا با اینکه در دفعات پیش هم گوش من ساکشن شده و تمام چرک و عفونت قارچی خارج شده و سپس درمان با کلوتریمازول انجام شده است باز هم هر از چندی این عفونت باز میگردد؟
الان هم اگر من باز ساکشن گوش کنم و طبق گفته پزشک محترم درمان عفونت قارچی با کلوتریمازول و الکل بوریکه آغاز شود، چه تضمینی وجود دارد که این عفونت باز نگردد؟

2-آیا با اینکه کلوتریمازول در درمان های پیشین استفاده شده است قارچ ها نسبت به آن مصونیت پیدا نکرده اند؟
و اینکه دارویی قوی تر از کلوتریمازول وجود ندارد که کلا این معضل قارچ را ریشه کن کند؟

3- آیا این ساکشن گوش می تواند شیار تحتانی پرده صماخ را هم پاک کند؟
درکتابی خوانده ام که یکی از علل عود وجود عفونت در این ناحیه علی رغم برداشتن عفونت‌ها و درمان دارویی است.

4- آیا betaserc در درمان وزوز موثر است یا خیر؟

ارادتمند
یک بیمار ذله شده!

این مطلب آخرین بار توسط ruhollah در چهار‌شنبه 19 تیر 1387 - 10:44 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

بازگشت به بالای صفحه

srabiei
مدیر سایت
مدیر سایت

عضو شده در: پارامترهای تابع تاریخ شمسی نادرست می باشد.
iran.gif

نمره ( point ): 1168

پست تاریخ: پنج‌شنبه 20 تیر 1387 - 06:03    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

دوست عزیز هر فردی میتواند بارها و بارها دچار عفونت قارچی شود این به عادات فرد بر میگردد.
اگر فردی به گوش دست میزند اگر صد بار هم عفونت قارچی بگیرد من تعجب نمیکنم
اگر فرد عادات غلط مثل پاک کردن گوش و خاراندن گوش و استفاده از چیزی که نامش را گوش پاک کن گذاشته اند و بجز خراب کردن گوش کاری انجام نمیدهد را ادامه دهد باز هم عفونت قارچی خواهد گرفت. پس تضمینی برای نگرفتن وجود ندارد.
ساکش همه جای مجرای گوش خارجی را میتواند پاک کند.
بتاسرک دارویی است که در موردش زیاد بحث میشود و در درمان وزوز گوش و سرگیجه استفاده شده است اما بر اساس تجربه خودم و بسیاری از دوستان در موارد خاصی ممکن است اثر داشته باشد و دارویی نیست که بتوان در همه استفاده کرد.
بیمار ذله شده باید وسواس خود را کنار بگذارد و به حرفها و توصیه های پز شک معالجش توجه کند و توکل به خدا کند...

مدیر سایت آموزشی گوش، گلو و بینی
Sohrabrabiei@yahoo.com

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی شناسه عضویت در Yahoo Messenger
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع      Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 4.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید