آخرین اخبار : 

هفتمین کنگره آسیایی و اقیانوسیه اتولوژی، نورواتولوژی

رییس هفتمین کنگره آسیایی و اقیانوسیه اتولوژی، نورواتولوژی گفت: ایران برای اولین بار میزبان هفتمین کنگره آسیایی و ‌اقیانوسیه،‌ اتولوژی و نورواتولوژی بعد از کشورهای مالزی، سنگاپور، تایلند و امارات است.

به گزارش سرویس سلامت ایسنا، دکتر مسعود متصدی در خصوص هفتمین کنگره آسیایی و ‌اقیانوسیه افزود: این کنگره از ۲۲ تا ۲۴ اردیبهشت ۹۵ در سالن همایش‌های بیمارستان میلاد برگزار می‌شود.

وی در خصوص محورهای این کنگره و کشورهای شرکت کننده اظهار داشت: سخنران‌هایی از آمریکا، کانادا، ایتالیا، انگلستان، مالزی، ترکیه، هند و متخصصینی از کشورهای رومانی، لبنان، عراق، کویت، آذربایجان، پاکستان، امارت و اسکاتلند و… در این همایش شرکت خواهند کرد.

وی افزود: همه بیماری های گوش به ویژه تومورها و عفونت های ناحیه گوش و قاعده جمجمه بحث اصلی این کنگره است.

متصدی با توجه به مهم بودن بحث شنوایی در این کنگره تاکید کرد:‌ اصلاح شنوایی افرادی که به هر علت دچار نقص شنوایی هستند، کودکانی که در بدو تولد یا بزرگسالانی که به خاطر تصادفات و یا تومورها اختلال شنوایی دارند را با روش‌های جدید می‌توانیم درمان کرده و شنوایی افراد را تا حد نرمال بازگردانیم و این مقوله از بحث های کنگره خواهد بود.

وی همچنین افزود: این کنگره پنج کارگاه خواهد داشت که همزمان با سخنرانی ها در این کارگاه‌ها روش‌های جدید جراحی را به شرکت کنندگان آموزش می‌دهیم.

متصدی با اشاره به پیشرفت ایران در زمینه پزشکی در مقایسه با دیگر کشورها اظهار داشت: سالانه تعداد زیادی بیمار از کشورهای عراق، آذربایجان، ترکمنستان، تاجیکستان و کشورهای جنوب خلیج فارس، و هند برای درمان در زمینه بیماری‌های گوش پذیرش می‌شوند. ضمن اینکه پزشکان این کشورها نیز در مراکز دانشگاهی کشورمان آموزش می‌بینند.

عضو هیئت مدیره انجمن جراحان گوش و حلق و بینی در خصوص سفر ایرانیان به کشورهای دیگر برای معالجه اظهار داشت: از زمان جنگ تاکنون بیماری برای درمان بیماری گوش و قاعده جمجمه به کشورهای خارجی اعزام نکرده‌ایم.

هفتمین کنگره بین‌المللی آسیا اقیانوسیه‌ای اتولوژی نورواتولوژی با هدف انتقال دانش و تجربه و همچنین نمایش توانمندی های علمی و پژوهشی کشورهای برگزار کننده در زمینه حیطه های مختلف دانش اتولوژی در حالی در ایران برگزار می گردد که کشورهای تایلند، سنگاپور، مالزی و امارات متحده عربی میزبان دوره های پیشین آن بوده‌اند.

 

http://www.apon2016.com